Bez kategorii

DNI GÓROWA IŁAWECKIEGO ZLIKWIDOWANE!

Nie będzie XXX dni Górowa.

Wczoraj na oficjalnym profilu FB Ośrodek Kultury w Górowie Iławeckim została umieszczona następująca informacja:

„Po konsultacji z wieloma z Państwa, Burmistrzem oraz Radą Miasta, pragniemy zaproponować nową formułę Dni Górowa. Niech trwają cały rok! Mam nadzieję, że nowa formuła spodoba się Państwu. Oczywiście otwarci jesteśmy na Wasze opinie. Do zobaczenia w nowym Ośrodku Kultury!
podpisano Dyrektor Ośrodka Kultury Sylwia Rosochacka.

Organizowane od trzydziestu lat święto miasta, na które większość mieszkańców z niecierpliwością czekała, zostało definitywnie zlikwidowane. W ocenie wielu Górowiaków odebrano im coś bardzo ważnego, bliskiego ich sercu, z czego byli bardzo dumni. Wydarzenie, które bezsprzecznie jednoczyło lokalną społeczność, przestało istnieć.

„Odnowienie ośrodka kultury to bardzo dobra wiadomość i nasze miasto na pewno na tym skorzysta, natomiast uważam, że rezygnacja z tradycji jaką przez lata stały się Dni Górowa jest strzałem w kolano. To święto naszego małego miasta organizowane pod koniec czerwca miało niepowtarzalny klimat i było okazją do spotkań z wieloma dawno nie widzianymi znajomymi, świetnej zabawy i symbolicznym rozpoczęciem wakacji.

Nie da się zastąpić najlepszego wydarzenia w naszej okolicy kilkoma koncertami w roku, to po prostu nie to samo i idę o zakład, że nie przyciągną nawet w połowie tak wielu osób co święto naszego miasta. Uważam, że ze względu na szacunek do tradycji oraz niepowtarzalnego klimatu, który budował więzi pomiędzy mieszkańcami, Dni Górowa powinny mimo wszystko zostać przywrócone w starej formule, ponieważ jak już napisałem, nie da się ich zastąpić niczym innym.”
– napisał w komentarzu Pan Henryk i dodał –
„Jak głosi stara ale mądra sentencja „Vox populi, vox Dei” mam nadzieję, że głos mieszkańców w tej sprawie nie zostanie zignorowany przez władze miasta, byłoby to jawne lekceważenie wyborców, którzy już niedługo pójdą do urn.”

Głos zabrała również znana wszystkim Górowiakom Pani Alina Rumbuć:

„Henryk Krzos od początku do końca zgadzam się z pana opinią to w naszym mieście już tradycja nie powinno się jej od tak pozbawiać mieszkańców .Od pewnego czasu dziwne rzeczy dzieją sie w naszym mieście a przede wszystkim nie jest mile widziane odmienne zdanie .Obserwując to z boku mam wrażenie jakby to miasto coraz bardziej stawało się prywatne, a to jest słabe.”

Należy postawić pytanie: czyja to była decyzja?

Z zamieszczonego wpisu wynika, że dyrektor Rosochackiej. Ale czy decyzja w tak ważnej sprawie nie powinna być podjęta przez władze miasta? Nie znaleźliśmy żadnego śladu w uchwałach Rady Miasta, ani rozporządzeniach burmistrza Jacka Kostki. Czy Rosochacka jest uprawniona do samodzielnego podejmowania takich decyzji?

Cóż więc nam pozostaje Drodzy Górowiacy latem, a zapowiada się ono piękne ? Czy Górowo pogrąży się letnim odrętwieniu? Wszak pierwszy koncert w OK został zapowiedziany dopiero na 9 września.

Na pewno, tu cytat fragmentu komentarza S.Rosochackiej, który w naszej ocenie nie przystaje osobie publicznej, a taką jest dyrektor OK: „[..] Natomiast sławne dożynki się odbędą, będzie Pan zadowolony”.

Można udać się na odbywające się 16-18 czerwca pełne atrakcji Dni Ornety (ORNETA – oficjalne konto), połączone XIV festiwalem miast Cittaslow. Będzie tam obecna liczna reprezentacja naszego miasta, z wielkim stoiskiem, na którym znajdą się między innymi: „[..] wędlinka, ogóreczek i swojski górowski chlebek ze znakiem ślimaka.”. Zapewne będzie wielki nielatający balon z herbem miasta, który kosztował prawdopodobnie ponad 3 tysiące złotych.

Reasumując, bardzo nas cieszy otwarcie nowo wyremontowanego za ponad pięć milionów złotych Ośrodka Kultury. Mamy nadzieję, że pod dachem ośrodka, oprócz rozrywek ludycznych, zagości kultura przez duże „K” i mieszkańcy sąsiadujących miast będą zazdrościć nam tego, co u nas się dzieje.

Zapraszamy do dyskusji w komentarzach oraz na Górowskim forum obywatelskim.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *


Używamy plików cookie do personalizowania treści i reklam, udostępniania funkcji mediów społecznościowych i analizowania naszego ruchu. Udostępniamy również informacje o korzystaniu z naszej witryny naszym partnerom w zakresie mediów społecznościowych, reklam i analiz.

View more
Cookies settings
Accept
Privacy & Cookie policy
Privacy & Cookies policy
Cookie name Active

Kim jesteśmy

Adres naszej strony internetowej to: http://kuriergorowski.pl.

Komentarze

Kiedy odwiedzający witrynę zostawia komentarz, zbieramy dane widoczne w formularzu komentowania, jak i adres IP odwiedzającego oraz podpis jego przeglądarki jako pomoc przy wykrywaniu spamu. Anonimizowany ciąg znaków utworzony z twojego adresu e-mail (zwany też hashem) może zostać przesłany do usługi Gravatar w celu sprawdzenia czy jest używany. Polityka prywatności usługi Gravatar jest dostępna pod adresem: https://automattic.com/privacy/. Po zatwierdzeniu komentarza twój obrazek profilowy jest widoczny publicznie w kontekście twojego komentarza.

Media

Jeśli jesteś zarejestrowanym użytkownikiem i wgrywasz na witrynę obrazki, powinieneś unikać przesyłania obrazków z tagami EXIF lokalizacji. Odwiedzający stronę mogą pobrać i odczytać pełne dane lokalizacyjne z obrazków w witrynie.

Ciasteczka

Jeśli skomentujesz coś w witrynie, będzie można wybrać opcję zapisu nazwy, adresu e-mail i witryny internetowej w ciasteczkach, dzięki którym podczas pisania kolejnych komentarzy powyższe informacje będą już dogodnie uzupełnione. Ciasteczka wygasają po roku. Jeśli odwiedzisz stronę logowania, utworzymy tymczasowe ciasteczko na potrzeby sprawdzenia, czy twoja przeglądarka akceptuje ciasteczka. Nie zawiera ono żadnych danych osobistych i zostanie usunięte, kiedy przeglądarka zostanie zamknięta. Podczas logowania tworzymy dodatkowo kilka ciasteczek potrzebnych do zapisu twoich informacji logowania oraz wybranych opcji ekranu. Ciasteczka logowania wygasają po dwóch dniach, a opcji ekranu po roku. Jeśli zaznaczysz opcję „Pamiętaj mnie”, logowanie wygaśnie po dwóch tygodniach. Jeśli wylogujesz się ze swojego konta, ciasteczka logowania zostaną usunięte. Jeśli zmodyfikujesz albo opublikujesz artykuł, w twojej przeglądarce zostanie zapisane dodatkowe ciasteczko. To ciasteczko nie zawiera żadnych danych osobistych, wskazując po prostu na identyfikator przed chwilą edytowanego artykułu. Wygasa ono po 1 dniu.

Osadzone treści z innych witryn

Artykuły na tej witrynie mogą zawierać osadzone treści (np. filmy, obrazki, artykuły itp.). Osadzone treści z innych witryn zachowują się analogicznie do tego, jakby użytkownik odwiedził bezpośrednio konkretną witrynę. Witryny mogą zbierać informacje o tobie, używać ciasteczek, dołączać dodatkowe, zewnętrzne systemy śledzenia i monitorować twoje interakcje z osadzonym materiałem, włączając w to śledzenie twoich interakcji z osadzonym materiałem jeśli posiadasz konto i jesteś zalogowany w tamtej witrynie.

Z kim dzielimy się danymi

Jeśli zażądasz zresetowania hasła, twój adres IP zostanie dołączony do wysyłanej wiadomości.

Jak długo przechowujemy twoje dane

Jeśli zostawisz komentarz, jego treść i metadane będą przechowywane przez czas nieokreślony. Dzięki temu jesteśmy w stanie rozpoznawać i zatwierdzać kolejne komentarze automatycznie, bez wysyłania ich do każdorazowej moderacji. Dla użytkowników, którzy zarejestrowali się na naszej stronie internetowej (jeśli tacy są), przechowujemy również informacje osobiste wprowadzone w profilu. Każdy użytkownik może dokonać wglądu, korekty albo skasować swoje informacje osobiste w dowolnej chwili (nie licząc nazwy użytkownika, której nie można zmienić). Administratorzy strony również mogą przeglądać i modyfikować te informacje.

Jakie masz prawa do swoich danych

Jeśli masz konto użytkownika albo dodałeś komentarze w tej witrynie, możesz zażądać dostarczenia pliku z wyeksportowanym kompletem twoich danych osobistych będących w naszym posiadaniu, w tym całość tych dostarczonych przez ciebie. Możesz również zażądać usunięcia przez nas całości twoich danych osobistych w naszym posiadaniu. Nie dotyczy to żadnych danych które jesteśmy zobligowani zachować ze względów administracyjnych, prawnych albo bezpieczeństwa.

Gdzie wysyłamy twoje dane

Komentarze gości mogą być sprawdzane za pomocą automatycznej usługi wykrywania spamu.
Save settings
Cookies settings